Pasowanie na ucznia

Przywitanie wiosny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Co roku uczniowie szkoły aktywnie pracują na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, oprócz kwestowania przygotowują prace plastyczne, które sprzedawane na licytacji zasilają zbierane fundusze

Konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną

Spotkania kolędowe

Przy pięknie nakrytym stole, na którym palą się świece uczniowie grają i śpiewają kolędy i pastorałki. Spotkanie rozpoczyna się czytaniem Ewangelii, a kończy się składaniem życzeń.

Kanapka dla niejadka

Nowa, sympatyczna a przede wszystkim - apetyczna tradycja: zajęcia kulinarne dla najmłodszych dzieci, które mają za zadanie przygotować kanapkę - obrazek. Do ich dyspozycji zostały przygotowane produkty: pieczywo z masłem, ser żółty, szynka, rzodkiewki, pomidory, ogórki świeże i kiszone, jajka, szczypiorek oraz natka pietruszki. Dzieci uzbrojone w plastikowe nożyki i deseczki do krojenia przystąpiły do pracy twórczej z zapałem komponując kanapki-obrazki, zgodnie z pokazanym wzorem albo wdrażając swoje pomysły. Kolorowe, ciekawie skomponowane kanapki są skutecznym sposobem na przemycenie warzyw do jadłospisu dzieci, które na widok ogórka, papryki czy pomidora kręcą nosem. Kreatywne śniadania i przekąski zachęcą do jedzenia nawet kapryśnego niejadka.  

Narodowe Święto Niepodległości

Apele tradycyjnie przygotowywane z okazji obchodów Święta Niepodległości przypominają uczniom, jak doszło do utraty niepodległości przez Polskę i jak została ona odzyskana. Historię uzupełniają  wiersze i pieśni o charakterze patriotycznym. 

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada 2014 roku (piątek) po raz kolejny obchodzono w szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W związku z tym  przeprowadzono kilka działań mających na celu uwrażliwienie uczniów na ludzką życzliwość. W tym dniu uczniowie ubierali się w coś żółtego („żółci” nie byli odpytywani przez nauczycieli), na lekcjach wychowawczych rozmawiano o prawidłowych relacjach międzyludzkich oraz projektowano klasowe ordery życzliwości. Działała również specjalna poczta: wszyscy chętni mogli napisać coś miłego (kartki z pozdrowieniami, życzeniami) do wybranych osób: kolegów, koleżanek, nauczycieli, pracowników szkoły i wrzucić je do „ Skrzynki Życzliwości” a szkolni listonosze dostarczali miłe słowa do adresatów. Ponadto na korytarzu szkolnym zamieszczono Kodeks Życzliwości, a na drzwiach do wszystkich klas pojawiły się ciekawe myśli związane z obchodzonym świętem.

 

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Tradycyjne wróżby,tańce i smakołyki. Przede wszystkim zaś świetna zabawa

KONCERTY BOŻONARODZENIOWE

W programach koncertów: występy uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Piecniku, loteria fantowa, kiermasz świąteczny, licytacja szopek i stroików, kolędy i pastorałki.

Spotkania Wigilijne

W każdej klasie mają one inny przebieg, zgodnie z ustalonym wspólnie z uczniami i rodzicami planem. Są jednak zawsze pieknie i bogato zastawione stoły, dzielenie się opłatkiem, prezenty i wspólne śpiewanie kolęd.

Przywitanie Wiosny

3 Maja

3 Maja

Światowy Dzień Ziemi

Spotkanie kolędowe

Spotkanie kolędowe

Dzień Dziecka

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Spotkanie kolędowe