Zespół Szkół w Mirosławcu

Andrzejki

Andrzejki to co roku okazja to korzystania z tradycji ale i wymyślania nowych atrakcji  W 2014 była to Jaskinia Wróżb zorganizowana przez bibliotekę szkolną. Uczennice z Koła Miłośników Książek wsparte samorządem uczniowskim szkoły podstawowej pod opieką pań Kingi Świeczkowskiej i Joanny Stupak przepowiadały przyszłość uczniom, nauczycielom i rodzicom. Wróżby schowane w magicznych pudełkach kryły informacje o czekających nas niespodziankach, marzeniach, przyjaźni czy miłości. Zawierały też przestrogi od losu. Aby wróżby się spełniły trzeba było dotknąć czarodziejskiej kuli. Jak co roku Jaskinia Wróżb cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Raz na ludowo!

1 grudnia 2014 r w Zespole Szkół w Mirosławcu odbył się Turniej Wiedzy „Raz na ludowo!" zorganizowany przez panie: Kingę Świeczkowską i Barbarę Antochowską. Konkurs miał na celu uczczenie Roku Oskara Kolberga - wielkiego polskiego etnografa i folklorysty. W turnieju brały udział trzyosobowe drużyny z klas VI szkoły podstawowej i I gimnazjum. Uczniowie musieli zaprezentować piosenkę ludową, wykonać plakat o zespole „Mirosławiacy”, wykazać się znajomością regionów i strojów ludowych, tańców narodowych, instrumentów ludowych, dawnych zawodów oraz alfabetu kaszubskiego. W konkurencji „Jaka to melodia ?” rozpoznawali piosenki ludowe. Jedno zadanie przygotowali członkowie Stowarzyszenia „4 Pory Roku”, którzy odgrywali scenki przedstawiające różne polskie obrzędy. Zwyciężyła drużyna z kl. VI b w składzie: Wiktoria Dzikowska, Patrycja Kołoszyc i Karolina Wrońska pokonując VI c tylko jednym punktem. Przedstawicielki zespołu „Jarzębina” wchodzące w skład jury oceniły bardzo wysoko poziom wiedzy naszych uczniów. Turniej uświetnił występ zespołu „Mirosławiacy”, który spotkał się z dużym aplauzem młodzieży. Wszystkich uczestników turnieju zachwyciła przepiękna dekoracja stylizowana na ludowo.

MIKOŁAJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Co roku uczniowie klas I-III  z niecierpliwością oczekują wizyty Świętego Mikołaja. Gość przybywa do szkoły, z grupką roześmianych Elfów.  By wyróżnić ten dzień, Samorząd Uczniowski ogłosił go  Dniem Koloru Czerwonego.

Mikołaj głośnym dzwonieniem i pukaniem obwieszczał uczniom swoje nadejście. Dzieci witały go radośnie: śpiewały piosenki, recytowały wierszyki i tańczyły. Chętnie rozmawiały z Mikołajem i zadawały pytania. Mikołaj dźwigał worki pełne prezentów. W każdej klasie zrobił pamiątkowe zdjęcie z uczniami,  panią wychowawczynią i  Elfami. Podczas przerw spotykał się z uczniami na korytarzu szkolnym i wraz z Elfami rozdawał słodycze. Nie ominął również gabinetu Pani Dyrektor. Spotkanych nauczycieli i innych pracowników szkoły częstował słodyczami. Dorośli też zasługują na upominek!

     Uczniów z klas IV-VI Mikołaj też odwiedził w klasach obdarowując słodkimi upominkami. Byli bardzo zaskoczeni i zadowoleni z wizyty Mikołaja.  Po wspaniałej zabawie z uczniami Mikołaj i Elfy  udali się w dalszą drogę.

Przegląd Piosenki Bożonarodzeniowej

Co roku w szkole organizowany jest Przegląd Piosenki Bożonarodzeniowej, ma on charakter konkursu lub prezentacji

JASEŁKA

Piękne przedstawienie przygotowywane co roku przez uczniów wprowadza w świąteczne klimaty.  Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiają sceny  narodzin Jezusa Chrystusa. Inscenizacja przeplatana jest pięknymi kolędami. 

http://zsmiroslawiec.pl/wiadomosci/1/lista/2

Stara Klasa Szkolna

Gęsie Pióra z Mirosławca

Co roku przed Bożym Narodzeniem w szkole pojawia się Betlejemska Szopka wzbogacana o kolejne postacie