Pasowanie na ucznia

Co roku w Zespole Szkół im. Wedlów-Tuczyńskich w Tucznie odbywa się uroczystość przyjęcia w szeregi szkolnej braci najmłodszych uczniów szkoły. Dodatkowym miłym akcentem uroczystości jest wręczenie pamiątkowych dyplomów i „rogów obfitości”. Po części oficjalnej dzieci, rodzice i wychowawcy spotykają się w klasach, w których czeka słodki poczęstunek przygotowany przez mamy

Spotkania kolędowe

Do stałych tradycji w Tucznie wchodzą spotkania kolędowe. W świątecznej scenerii, w blasku świec, dzieci śpiewają najpiękniejsze kolędy, wprowadzając zaproszonych gości w nastrój zadumy i refleksji. Dużym powodzeniem cieszy się zorganizowany przy tej okazji kiermasz ozdób świątecznych, wykonanych przez uczniów i rodziców w ramach konkursu na ozdobę świąteczną.  

Jasełka

Co roku najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół im. Wedlów- Tuczyńskich w Tucznie prezentują w kościele parafialnym Jasełka. Dzieci przygotowują wychowawcy.  W uroczystość zaangażowani są również rodzice, którzy przygotowują dla swoich pociech piękne stroje. 

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Co roku organizowany jest konkurs kolęd i pastorałek, „Hej kolęda, kolęda”. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach wiekowych. Dodatkową premia jest celująca ocena z muzyki

Konkurs na ozdobę świąteczną

Bal Walentynkowy

SZKOLNY KONKURS PIOSENKI „Śpiewać każdy może”

Konkurs skierowany jest do dzieci uzdolnionych wokalnie, lubiących śpiewać, ceniących spotkania z muzyką i chcących rozwijać swoje możliwości głosowe. Celem konkursu jest rozwijanie zamiłowań wokalnych dzieci i młodzieży oraz ich zdolności. W 2014 roku odbył się już VIII konkurs.

Konkurs "Najpiękniejsza karta Wielkanocna"

  • Gminy Tydzień profilaktyki w szkole

    Gminy Tydzień profilaktyki w szkole