Gmina Wałcz

Świąteczne ozdoby - warsztaty filcowania A. Piaskowskiej

Wielkanocne ozdoby - warsztaty prowadzi A. Piaskowska

Szwedzkie Wianki

Midsommar, czyli odpowiednik Nocy Świętojańskiej,  to święto obchodzone w weekend poprzedzający Noc Świętojańską. Szwedzi gromadzą się na otwartej przestrzeni - łące lub polanie, zbierają kwiaty, z których wyplatają wianki. W centralnym miejscu stoi tzw. Słup Majowy, który ozdabiany jest zielonymi gałązkami. Uczestnicy Midsommar tańczą, jedzą smaczne potrawy i dobrze się bawią. W podwałeckiej Szwecji ten zwyczaj wprowadziła pani Beata Błędowska Tomajczyk w swym Gospodarstwie Agroturystycznym „W Pięknej Dolinie”.

Festiwal Potraw Tradycyjnych

Galeria

 

 

Festiwal ma na celu promowanie tradycyjnej żywności wysokiej jakości charakterystycznej dla polskiej wsi. W festiwalu uczestniczą Koła Gospodyń Wiejskich. Festiwal Potraw Tradycyjnych jest imprezą cykliczną, która organizowana jest 2 razy w roku. Uczestnicy festiwalu mają możliwość degustacji tradycyjnych lokalnych przysmaków serwowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, jak również okazję do wymiany doświadczeń.

Kolędowanie - W Pięknej Dolinie (Szwecja)

Darcie pierza - Pirzówka w Szwecji, W Pięknej Dolinie

Złote Kłosy Gminy Wałcz

Honorowe wyróżnienie ,,Złote Kłosy Gminy Wałcz” przyznawane jest raz w roku osobom fizycznym, osobom prawnym, instytucjom państwowym, organizacjom społecznym, zawodowym i gospodarczym oraz innym jednostkom organizacyjnym, które całokształtem działalności zawodowej i społecznej, względnie realizacją swoich zadań znacząco przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego, turystycznego lub społecznego rozwoju Gminy Wałcz i jego promocji, albo szczególnymi osiągnięciami indywidualnymi rozsławiły jej imię.

Gminny Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Wójta”

Święto Plonów

Dzień Kobiet

  • Spotkanie w Kłębowcu

    Spotkanie w Kłębowcu

Spotkania wigilijne

Mikołajki szkolne