Gmina Tuczno

Jasełka

Co roku najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół im. Wedlów- Tuczyńskich w Tucznie prezentują w kościele parafialnym Jasełka. Dzieci przygotowują wychowawcy.  W uroczystość zaangażowani są również rodzice, którzy przygotowują dla swoich pociech piękne stroje. 

ZLOT MOTOCYKLI PŁOCICZNO

GMINNY TYDZIEŃ PROFILAKTYKI

Impreza wchodząca w stały kalendarz tradycji gminy Tuczno. Udział biorą szkoły z terenu gminy. Są to warsztaty profilaktyczne z zaproszonymi specjalistami finansowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tucznie. Działania koordynowane są przez dyrektorów, nauczycieli i pedagogów szkolnych.

 

Międzynarodowy Dzień Rodzin

Międzynarodowy Dzień Rodzin w Tucznie to impreza objęta patronatem pary prezydenckiej. Jest jedną z jedenastu organizowanych z tej okazji w województwie zachodniopomorskim. W budynku  szkolnym w specjalnie przygotowanej scenerii można było zrobić profesjonalne zdjęcie całej rodziny. Na zaimprowizowanej scenie wystąpili uczniowie poszczególnych klas, odbył się Mini Playback Show oraz koncert rockowego zespołu muzycznego, w skład którego – prócz dorosłych muzyków - wchodzą też uczniowie szkoły w Tucznie. Na terenie między budynkami szkoły podstawowej i gimnazjum rozstawiono stoiska szkolnej świetlicy i Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa, a także Biblioteki Publicznej, która przygotowała kiermasz książek. Można było obejrzeć wystawę prac plastycznych uczniów i prezentację owoców egzotycznych, a łasuchy ustawiały się w kolejce do kawiarenka z ciastami, goframi i napojami. Jeśli ktoś miał ochotę na coś bardziej konkretnego, niż słodkości, mógł spróbować specjałów z grilla lub bigosu. Swoje umiejętności i sprzęt prezentowali też karatecy i strażacy. Impreza będzie organizowana cyklicznie.

Dni Tuczna